KONTAKT      BLOG

JUŻ PO PIERWSZYM ŚNIADANIU BIZNESOWYM

23 października 2016

18 października w wyjątkowym Miejsce.to w porcie Czerniakowskim (Warszawa) odbyło się nasze pierwsze śniadanie biznesowe.

 

 Frekwencja dopisała i mogliśmy w gronie firm o różnej wielkości i specyfice, w otoczeniu przyrody, porozmawiać o corporate wellness. Dyskusję zdominował temat benefitów - jak corporate wellness wpisuje się w system benefitów i w jaki sposób może stać się przewagą konkurencyjną pracodawcy w przyciąganiu i zatrzymywaniu talentów. W tym kontekście rozmawialiśmy, jak zbudować business case dla corporate wellness w firmie.

Dzieliliśmy się z uczestnikami naszą wiedzą, danymi rynkowymi oraz best practice firm-liderów. Dostępnych jest wiele badań, które pokazują pozytywny wpływ działań prozdrowotnych na wyniki biznesowe przedsiębiorstwa: fluktuację kadr, zaangażowanie i lojalność, koszty, produktywność, wartości cen akcji, itp...

Równie ważne jest, aby programy przygotowywać i przeprowadzić profesjonalnie, zgodnie z metodologią projektów corporate wellness i przy zastosowaniu najnowszej sprawdzonej wiedzy o ryzykach zdrowotnych i sposobach zapobiegania im, fizjologii i psychologii człowieka, motywacji i skutecznym wprowadzaniu nawyków (Akademia).

 

W innym przypadku nie osiągniemy zakładanych celów.

 

Na koniec rozmawialiśmy o profilaktyce stresu i prostych technikach samopomocowych - jak na co dzień poradzić sobie z nadmiernym, szkodliwym dla nas stresem.

© 2015 Be Well | Created by wronski desing