KONTAKT      BLOG

"Zachowaj Równowagę" w Instytucie Żywności i Żywienia

6 grudnia 2016

2 grudnia odbyła się konferencja kończąca projekt "Zachowaj Równowagę". Największy w Polsce program edukacyjny zapobiegania nadwadze, otyłości oraz chorobom przewlekłym, który realizowany był na terenie całego kraju od 2011r.

 

 Działania w ramach programu dotyczyły kilku obszarów: otyłości w szkołach, redukcji wagi osób dorosłych, zdrowego trybu życia kobiet w ciąży i młodych mam oraz edukacji w zakresie czytania etykiet produktów spożywczych. Program objął swoim zasięgiem kilka milionów Polaków i Polek i odniósł duże sukcesy w każdym z realizowanych zadań.

Instytut zapowiada kontynuację działań na rzecz zdrowia Polaków. Już w styczniu 2017 powołane zostanie do życia Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej. Brakowało nam takiej instutucji, która będzie propagować wiedzę o zdrowym żywieniu oraz wyznaczać standardy.

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy.

 

Jeśli chcesz wdrożyć zasady zdrowego żywienia do codziennego życia, aby lepiej zadbać o siebie i swoich bliskich, możesz skorzystać z pomocy opracowanych przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia aplikacji mobilnych: www.asystentzdrowegozywienia.plwww.aplikacjazdrowamama.pl. 

Można je pobrać za darmo na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Więcej o programie tutaj

 

© 2015 Be Well | Created by wronski desing